Sportinių šokių kolektyvas „Vėlunga”

1986 m. Telšių r. savivaldybės kultūros centre susibūrė sportinių šokių kolektyvas, kuriam buvo suteiktas „Vėlungos“ vardas.

2002 m. kolektyvo vadovei Dainai Butkienei suteikta Nacionalinio sporto trenerio (metodininko) kategorija, Lietuvos sportinių šokių federacijos respublikinė teisėjo „A“ kategorija. Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės, kolektyvo vadovė Daina Butkienė, yra apdovanota sidabro medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“.

Telšių r. savivaldybės kultūros centro sportinių šokių kolektyvas „Vėlunga“ kasmet organizuoja tradicinius sportinių šokių konkursus „Žemaitija“ bei „Vėlunga“, į kuriuos atvyksta vis daugiau aukšto sportinio lygio respublikos  bei užsienio sportinių šokių kolektyvų porų.

Kolektyvo „Vėlunga“ poros taip pat dalyvauja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybose. Poros šoka varžybų finaluose ir užima prizines vietas. 

Sportinių šokių kolektyvas „Vėlunga“ taip pat vyksta į konkursus Latvijoje, iš kur yra parsivežę ne vieną laimėjimą. 

Lietuvos pirmenybėse poros laimėjo:

2012 m.– standartiniai šokiai: Jauniai II – 3 vieta – Giedrius Kazlauskas ir Monika Pociutė; Jaunimo grupė – 6 vieta – Vidas Lileikis ir Ieva Augustinaitė;

Lotynų Amerikos šokiai: Jauniai II: 5 ir 6 vietos-Giedrius Kazlauskas ir Monika Pociutė, Kęstutis Pliuskys ir Ema Kuliešytė; Jaunimo grupė – 5 vieta-Vidas Lileikis ir Ieva Augustinaitė;

2013 m. – Jauniai I – keturių šokių grupėje 3 vieta – Gvidas Katarskis ir Gabija Petrulytė, Jaunimo grupė ST šokiai – 5 vieta – Kęstutis Pliuskys ir Ema Kuliešytė;

2015 m. – Jauniai I keturių šokių grupėje – 2 vieta – Ignas Videika ir Saulė Akavickytė;

2016 m. – Jaunimo LA šokių grupėje – 5 vieta – Rokas Rusys ir Greta Gureckytė;

Nuo įsikūrimo pradžios kolektyvas dalyvauja rajoninėse ir Telšių krašto dainų šventėse.( nuotrauka 012 ) 2016 metais “Vėlunga “ dalyvavo  Lietuvos moksleivių dainų šventėje “Tu mums viena” šokių dienoje “Mano žemė”. Dalyvavo  dvi kolektyvo grupės;

Aktyviai dalyvavo projekto Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 šokių savaitgalio renginiuose : „Šok’as“ ir sportinių šokių varžybose „Telšiai-2016“.

Šios varžybos buvo neeilinės, ne tik „Vėlungos“ šokėjams, bet ir visiems telšiškiams bei atvykusiems svečiams. Jos vyko naujoje sporto arenoje, dalyvavo daug svečių: dainininkė Justina Budaitė, profesionalių šokėjų pora Pasaulio ir Europos show dance čempionai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė, hip hopo tarptautinių konkursų nugalėtojai „Intrus“, grojo instrumentinė grupė „Jazzmaitija“.

2016 metais kolektyvas šventė kūrybinės veiklos 30-metį.

Jau 20 metų kolektyvas organizuoja vasaros šokių stovyklas „Plateliai“.

Buvę „Vėlungos“ šokėjai ir dabar šoka, tik kituose kolektyvuose. Geriausiai sekasi buvusiai vėlungietei Ievai Urbonaitei (šoka Vilniaus sportinių šokių klube “Ratuto”, vadovai Virginijus ir Aušrelė Visockai). Ji yra Lietuvos Lotynų Amerikos šokių  iki 21 metų čempionė ir Lietuvos sportinių šokių rinktinės narė. 

Sportinių šokių kolektyvo „Vėlunga“ vadovė Daina Butkienė.