• 2019-08-23
  Baltijos kelio 30-mečio minėjimas

 • 2019-07-25
  Grupės KEKSI (Latvija) koncertas

 • 2019-07-18
  Grupės GOLDEN PARAZYTH koncertas

 • 2019-07-12 ir 13
  Žemaičių festivalis PATRIA UNA

 • 2019-07-11
  Plungės kultūros centro simfoninio orkestro koncertas

 • 2019-07-06
  Giedokime savo šalies himną drauge!

 • 2019-07-04
  Kazimiero Likšos ir grupės koncertas

 • 2019-06-26
  Sigitos Dacienės karpinių paroda

 • 2019-06-23
  Rainių tragedijos paminėjimas

 • 2019-06-14,15,16
  Žemaitijos sostinės šventė

28-oji Laisvės šventė

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas Kovo 11-ąją prasidėjo tradiciniu bėgimu „Už Laisvę“, vyko iškilmingas minėjimas ir Lietuvos Respublikos vėliavos pagerbimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje, renginio metu į įvairiausius Lietuvos kampelius išsiųsta net 500 atvirlaiškių su sveikinimais iš Telšių.

Masčio ežero pakrantėje, greta Žemaičių muziejaus „Alka“, bėgime dalyvavo net 183 bėgikai. Jauniausiam dalyviui – Orestui Jakščiui – ketveri. Jis kartu bėgo su tėčiu Andriumi, jauniausia bėgikė buvo Ugnė Opulskytė kartu dalyvavusi su tėveliu Ramūnu, vyriausias už Laisvę bėgęs bėgikas – Telšių „Džiugo“ gimnazijos mokytojas Romaldas Kazakaitis, vyriausia bėgime dalyvavusi moteris – Audrutė Jakovlevienė, atstovavusi Telšių apskrities priešgaisrinei gelbėjimo valdybai.

„Džiugu, kad prieš keletą metų prie Telšių kultūros centro sumanytos iniciatyvos prisijungia vis daugiau telšiškių ir rajono gyventojų, siekiančių ne varžytis, bet būtent tokiu būdu pagerbti mūsų Lietuvos, mūsų Tėvynės laisvę. Bėgikų amžiaus amplitudė svyruoja nuo ketverių iki bemaž šešiasdešimties, todėl didžiuodamasi galiu patvirtinti išvadą, kad mūsų šalies vienybė, stiprybė ir didybė slypi visų lietuvių, visų žemaičių širdyse“, – kalbėjo Telšių kultūros centro režisierė ir idėjos autorė Alina Gintalienė.

„Už Laisvę“ bėgo ir savanoriai, ir šauliai, ir Lietuvos kariuomenės, ir orientavimosi klubo „Telšiai“, ir Telšių rajono savivaldybės, ir Telšių sporto ir rekreacijos centro, ir švietimo įstaigų atstovai (Telšių Vincento Borisevičiaus, „Džiugo“ gimnazijų, „Germanto“, „Atžalyno“, „Kranto“ progimnazijų, Naujamiesčio mokyklos), ir ugniagesiai, ir Kredito unijos „Germanto lobis“, AB „Lietuvos draudimas“ darbuotojai, ir bėgikai iš Nevarėnų, Buožėnų, Plungės (Plungės „Versmė“).

Sportininkai bėgo vieną iš dviejų distancijų pasirinktinai: trumpesnę arba ilgesnę, tačiau visi finišavo Nepriklausomybės aikštėje, kur įvyko iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pagerbimo ceremonija bei minėjimas. Čia, aikštėje telšiškiai bei miesto svečiai taip pat pakviesti Lietuvoje gyvenantiems draugams, giminaičiams ar pažįstamiems išsiųsti sveikinimus bei linkėjimus, užrašytus ant atvirlaiškio. Surengtoje akcijoje „Pasveikinkit vieni kitus“ išsiųsta 500 atvirlaiškių su linkėjimais iš Telšių (nuotraukos autorė Sigita Gailiuvienė, iliustraciją kūrė Aušra Misiūrienė). Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė.

Iškilmingame minėjime Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ susirinkusieji giedojo kartu su Plungės rajono Platelių meno mokyklos Alsėdžių skyriaus trimitininkų kvartetu (mok. Linas Senkus), muzikinius kūrinius atliko Simona Spudytė, Telšių modernaus muzikinio ugdymo mokykla „Conmusica“, susirinkusius sveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, prelatas Juozas Šiurys.

Po valstybės vėliavos pagerbimo ceremonijos įvyko Šv. Mišios Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse už Lietuvos laisvę katedroje giedoti Žemaičių Kalvarijos kalnai, Parapijos namuose surengta Agapė.

Kovo 11-ąją po Šv. Mišių aukos Telšių Žemaitės dramos teatre surengtas šventinis koncertas „Su laisve gimusios“, pasirodė smuikininkė Lina Marija Domarkaitė, pianistė Aušra Vaitkutė, renginį vedė muzikologė prof. Daiva Kšanienė. Susirinkusius pasveikino ir atlikėjoms gėlių įteikė rajono meras P. Kuizinas, prisiminimais apie Kovo 11-ąją prieš 28-erius metus dalijosi Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Vytautas Adolfas Puplauskas. Žiūrovus muzikantės sužavėjo profesionalus kūrinių atlikimas, didingai skambanti muzika įvertinta nesibaigiančiais aplodismentais. Publika atlikėjoms plojo net atsistojusi. Po koncerto muzikantes pasveikino Telšių rajono savivaldybės tarybos narė ir L. M. Domarkaitės smuiko mokytoja Alfreda Tamoševičienė, Telšių muzikos mokyklos direktorius Antanas Kontautas, jautriai apie dukrą ir merginų atliekamą muziką kalbėjo vienos muzikančių mama.

Nuotraukų galerija.

Telšių kultūros centro inf.