• 2019-07-25
  Grupės KEKSI (Latvija) koncertas

 • 2019-07-18
  Grupės GOLDEN PARAZYTH koncertas

 • 2019-07-12 ir 13
  Žemaičių festivalis PATRIA UNA

 • 2019-07-11
  Plungės kultūros centro simfoninio orkestro koncertas

 • 2019-07-06
  Giedokime savo šalies himną drauge!

 • 2019-07-04
  Kazimiero Likšos ir grupės koncertas

 • 2019-06-26
  Sigitos Dacienės karpinių paroda

 • 2019-06-23
  Rainių tragedijos paminėjimas

 • 2019-06-14,15,16
  Žemaitijos sostinės šventė

 • 2019-06-14
  Gedulo ir vilties diena

Kijevas – šiuolaikiškas aukso kupolais žibantis miestas, kuriame žemaičių tradicinę kultūrą pristatė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“

Kijevas – šiuolaikiškas aukso kupolais žibantis miestas,  kuriame žemaičių tradicinę kultūrą pristatė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiučiuruks“

2017 m. gegužės 25 – 29 d. Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ teko didžiulė garbė pristatyti Lietuvos autentišką folklorą VII tarptautiniame vaikų menų festivalyje „The Sunny Chestnut“ (Saulėtasis kaštonas) Kijeve (Ukraina). Kijevas – žalias miestas, garsėjantis kaštonais. Ansamblis „Čiučiuruks“ savo koncertinėje programoje pristatė Žemaičių krašto tradicinę kultūrą.

„The Sunny Chestnut“ yra vienas iš didžiausių vaikų meno festivalių Ukrainoje. Festivalio tikslas – skirtingų šalių kultūrų įvairovės sklaida. Vienas esminis dalykas, dėl kurio galime pelnytai didžiuotis lietuvių tradicine muzika, yra jos tradicijų tęstinumas. Šis festivalis, kuriame kasmet dalyvauja vaikų folkloro kolektyvai iš daugelio buvusios Sovietų Sąjungos šalių, rengiamas nuo 2011 metų ir jame jau dalyvavo 54 šalių vaikų folkloro ansambliai (daugiau kaip 2000 dalyvių). Festivalis „The Sunny Chestnut“ yra Ukrainos reprezentacinė vizitinė kortelė, kuris pristato ne tik šalį, bet ir didelę pagarbą  pasaulio kultūrų įvairovei bei tradicinei kultūrai. Festivalyje dalyvavo ansambliai iš Gruzijos, Albanijos, Tailando, Azerbaidžano, Vokietijos, Turkijos, Moldovos bei daugelis kolektyvų iš įvairių Ukrainos regionų, tokių kaip Donecko (Donbaso) srities, Krymo ir kt.

Pirma festivalio diena buvo skirta pažintinei ekskursijai po Kijevą. „Čiučiuruks“ vaikai aplankė Nepriklausomybės aikštę – Maidaną, Nacionalinį Taraso Ševčenkos universitetą, Kultūros ministeriją, Meriją bei Administracinį centrą, Kijevo metro, kuris yra ne tik vienas patogiausių būdų keliauti mieste, tačiau ir turistinė atrakcija. Beje, lankydamiesi Kijeve nepamiršta atiduoti pagarbos žuvusiems Euromaidano įvykių metu. Nors pačioje Maidano (Nepriklausomybės) aikštėje praktiškai nematyti jokių užuominų apie revoliuciją, šalia ant į kalną vedančios gatvės šaligatvio atbrailos sudėtos tuo metu į abi puses skriejusios grindinio trinkelės ir dešimčių žuvusiųjų nuotraukos.

Festivalio metu „Čiučiuruks“ turėjo 3 koncertus, kurių metu pristatė žemaičių folklorą, išsiskiriantį nuo kitų šalies atstovų savo santūrumu bei originalumu. Festivalio uždarymo metu „Čiučiuruks“ dalyviams sudainavus ukrainietiškai „Diti Ukraini“ visi žiūrovai atsistojo ir gausiais plojimais atsidėkojo už šią išskirtinę „dovaną“ Kijevo publikai.

Tėveliai labai nerimavo dėl vaikų saugumo, tačiau mes „čiučiurukai“ nė akimirkos Kijeve nesijautėme nesaugūs. Priešingai – ukrainiečiai ypač draugiškai pasitinka lietuvius. Lietuvai jie jaučia ypatingą pagarbą. Tiesa, Kijevas gražus tik savo nuostabiu senamiesčiu. Apsigyvenę atokiau nuo centro, pamatėme visiškai kitokį miestą – Brežnevo laikus menančius automobilius, viską, kas tik įmanoma, pardavinėjančias bei lauke šąlančias močiutes, prekybos centrus atstojančius niūrius kioskus, nesutvarkytus šaligatvius ar nebaigtus statyti pastatus. Kaip ir visi kiti didieji miestai Kijevas turi du kontrastingus veidus.

Festivalio metu sužinojome dar vieną džiugią naujieną, kad Kultūros taryba skyrė finansavimą vaikų folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ atstovauti Lietuvą 15 – ajame Delio pasaulio vaikų folkloro festivalyje Indijoje. Tad dar vienas didelis iššūkis laukia mūsų vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ dalyvių bei jų vadovės Ritos Macijauskienės, kuris garsina mūsų miestą bei Žemaitiją.

Urtė Videikaitė

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Čiučiuruks“