• 2019-07-25
  Grupės KEKSI (Latvija) koncertas

 • 2019-07-18
  Grupės GOLDEN PARAZYTH koncertas

 • 2019-07-12 ir 13
  Žemaičių festivalis PATRIA UNA

 • 2019-07-11
  Plungės kultūros centro simfoninio orkestro koncertas

 • 2019-07-06
  Giedokime savo šalies himną drauge!

 • 2019-07-04
  Kazimiero Likšos ir grupės koncertas

 • 2019-06-26
  Sigitos Dacienės karpinių paroda

 • 2019-06-23
  Rainių tragedijos paminėjimas

 • 2019-06-14,15,16
  Žemaitijos sostinės šventė

 • 2019-06-14
  Gedulo ir vilties diena

Žemaičių vienybės diena su plazdančiomis vėliavomis ir raginimu didžiuotis savo kilme

Liepos 13-osios vakare Telšiuose gyvenantys ir specialiai į šventę atvykę žemaičiai rinkosi į kasmetnį Durbės mūšio minėjmą. Žemaičių vienybės diena buvo švenčiama miesto Durbės skvere. Šventiškai nusiteikusių žmonių būryje gausiai plevesavo Žemaitijos vėliavos.

Šventėje netrūko svečių, skatinančių atrasti, prisiminti ir didžiuotis savo tautos istorija. Filosofas, rašytojas, publicistas, sportininkas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų ir iniciatyvinės grupės narys Arvydas Juozaitis Durbės mūšį pavadino žemaitišku Žalgirio mušiu – svarbiu įvykiu, nulėmusiu Lietuvos valstybės raidą. Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius priminė, kad tiek anuomet, tiek dabar Žemaitija stipriausiai išlaiko lietuviškumą, tokiu būdu tapdama pamatu visai Lietuvai. Profesorius Algirdas Žebrauskas džiaugėsi gausėjančiu būriu žmonių, kuriems yra svarbi Durbės mūšio data. Jis priminė, kad Žemaitija yra didis Europos istorinis regionas, savo istorija nenusileidžiantis Velsui, Škotijai ar Bretanei. Žemaitijos istorijoje yra gausu faktų, kurie svarbūs europiniu ar net pasauliniu lygiu, tik mums, gyvenantiems šiandien, reikia juos atrasti.

Durbės mūšio minėjmo metu tradiciškai buvo įteikiami Žemaičių pasai. Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius šiemet jais apdovanojo Amerikos pilietį, besididžiuoantį savo kilme, Faustą Žilinską bei Jūratę, Kęstutį, Kotryną, Dovydą ir Jokūbą Beržinius – žemaičių šeimą, kuriems svarbios jų šaknys ir savo krašto istorija.

Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė ir Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas švęsti Žemaičių vienybės dieną skatino įteikdami Žemaitijos vėliavas. Vėliavomis apdovanoti buvo Lietuvos šimtmečio dainų šventės “Vardan tos…” Ansamblių vakaro mažieji solistai Rusnė Zakaitė ir Jokūbas Beržinis bei jų vadovė Rita Macijauskienė, burianti ir ugdanti tikrus žemaičius Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblyje “Čiučiuruks”. Po Žemaitijos vėliavą atiteko visoms miesto gimnazijoms ir progimnazijoms bei Telšių miestui. Miestui dovanotą vėliavą atsiėmė seniūnas Kazys Lečkauskas.

Į Durbės skverą susirinkusiuosius dainomis ir melodijomis džiugino Telšių kultūros centro folkloro ansamblis “Spigėns” (vadovė Diana Bomblauskienė).

Telšių kultūros centro inf.

Daugiau šventės akimirkų rasite ČIA.