Tradicinių šokių naktis „Naktišokiai 2017”

Tai tradicinių šokių naktis, gyvai gros muzikantai tradiciniais instrumentais – armonika, bandonija, smuiku, basedla, būgnu. Taigi reikalingi šokėjai. Amžius neribojamas, gabumai nebūtini, noras šokti, bendrauti, išmokti suktis ir trypti muzikos ritmu.

„Mokysimės ir kitų tautų tradicinių šokių – Gruzijos, Armėnijos, Izraelio. Atvyks svečių iš Gruzijos. Šią šokių naktį susiesime su Mildos švente. Kalbėsime apie meilės prasmę, jėgą, grožį… meilę žmogui, žemei, tėvynei… meilės, draugystės, vienybės poreikį ir įtaką žmogaus gyvenimui. Renginyje bus dovanų, prizų – siurprizų“, – žadėjo „Naktišokių“ viena organizatorių Diana Bomblauskienė.

Naktišokių programa:

19 val. – šokių atidarymas.

Šokius pradeda Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ ir folkloro ansamblis „Spigėns“.

Apie 20 val. – valanda skirta Gruzijos, Armėnijos, Izraelio tautų tradicinių šokiams mokytis. Kartu šoks studentės iš Gruzijos.

Apie 21 val. – gros Šiaulių folkloro ansamblis „Salduvė“;

Apie 22 val. – muzikuos Plungės folkloro ansamblis „Gondinga“;

Apie 23.30 val. – gros ir savo šokių mokys svečiai iš Latvijos „Strops“ (Saldus);

Apie 00.30 val. – linksmins grupė „Telšių SMAGRATIS“;

Apie 01.30 val. – skambiu muzikos ritmu suktis kvies Vilniaus folkloro grupė „Ratilai“;

Apie 02.30 val. – pajudėti ir neužsnūsti kvies folkloro ansamblis „Spigėns“.

Tarp kolektyvų grojimų, gros muzikantai Antanas Repšas, Linas Šedvilas ir kiti, organizatoriai žada įvairių pramogų, žaidimų ir net vakarienę – gradų plokštainį, žemaičiuose dar vadinamą kugeliu.

„Naktiškokių“ rengėjai įspėja, kad laikas, vakaro eiga pagal situaciją gali keistis. Bus galimybė esant poreikiui pailsėti ir atsikvėpti atskiroje patalpoje. Vakaro metu bus vandens, arbatos, sausainių.

Bendrą tvarką prižiūrės policijos rėmėjai. Rūbais ir nuosavais daiktais rūpinasi ir atsako patys dalyviai.

Esant poreikiui, pagal atskirą prašymą, galė gauti patalpą daiktams. Pageidaujama, kad naktišokių dalyviai užsirašytų registracijos žurnale.